Unia Europejska a masoneria


Ostatnia modyfikacja tematu:
Dział "Unia Europejska"
Dział "Ojczyzna"
Encyklopedia OKIEM - strona główna


UWAGA: Dzieła Unia jest archiwum związanym z akcesją Polski w 2004 roku
(nie jest dalej rozwijany)

Dziękujemy wszystkim którzy opowiedzieli się za wolną i suwerenną Polską, Polską - równego partnera wspólnoty europejskiej
oddając głos na NIE
Mamy czyste sumienie




To nie spisek
Mówiąc: "masoneria", nie mamy na myśli spisku. Raczej należy mówić o masoniźmie, pewnym rodzaju myślenia. Jest on charakterystyczny dla wielu osób i dotyczy osób o dużych możliwościach finansowych, gospodarczych lub politycznych. Więcej o tym w dziale masoneria.


Wpływ na narody
Należy sobie uzmysłowić, jakie naturalne potrzeby i cele mają osoby o wielkich możliwościach. Pokusą jest chęć wpływania na całe narody i to nie tylko, jeśli chodzi o pragnienie zakupu proszku do prania, ale w ogóle o nastawienie do życia, sposobów spędzania wolnego czasu, pragnień. Dla wielu ludzi wspólnym mianownikiem był i jest sprzeciw postawie religijnej, jako utrudniającej swobodne wpływanie na potrzeby ludzi.


Ludzie a nie kluby
Masoneria i jej loże są więc raczej rodzajem klubów towarzyskich, jednak grupują wpływowe i często niebezpieczne osoby, powiązane licznymi kontaktami i zależnościami. Należy zauważyć, że szef takiego klubu nie jest szefem owych osób, lecz jedynie jakby mistrzem ceremonii klubowej. Jednak związanie ideą masonizmu sprzyja podejmowaniu wspólnych działań na arenie międzynarodowej


Sposób działania
Osoby, o których mowa, mają możliwość wpływania na całe narody poprzez reklamę, media, ustawy, wydawnictwa, wyznaczniki mody, stylu. Typowym drobnym przykładem jest pismo Twój Styl - będący pismem soroptymistek, paramasońskiego klubu żeńskiego, a jednocześnie pismem, w którego tworzeniu ma udział żona obecnego prezydenta, p. Jolanta Kwaśniewska.


Masonizm a idea unii
W tym kontekście ciekawe jest przyjrzenie się, jak myśl masońska odnosiła się do idei jednoczenia Europy i czy obecny kształt umów jest zgodny czy też przeciwny z celami owych kół, grup osób. Wiążąc ze sobą fakty: (1) ogromnego znaczenia politycznego i gospodarczego osób o myśleniu masońskim i (2) atrakcyjności idei UE dla myśli masońskiej, można wnioskowań o celowości podejmowanych działań. Co więcej, można domyślać się również dalekosiężnych planów owych grup.

Historia


Trzy pomysły na zjednoczenie
zabór Rzymianie, Hunowie, Maurowie, Wikingowie, Cesarze Niemieccy, Hitler, Stalin - wszyscy pragnęli wprowadzić idee zjednoczenia Europy za pośrednictwem zdobycia innych krajów.
wspólnota Zupełnie innym pomysłem była Unia Polski i Litwy, oparta na równouprawnieniu i wartościach chrześcijańskich, wypracowująca model współpracy i wspólnoty bez niszczenia tradycji, tożsamości i suwerenności.
hybryda Na początku XIX w. została wymyślona idea hybrydy. Idea wyglądająca jak wspólnota, ale mająca na celu zabór. Idea opierająca się na hasłach Rewolucji Francuskiej - równości i braterstwa, mająca jednak zlikwidować suwerenność, tradycje i tożsamości narodowe, włącznie i przede wszystkim z ideą chrześcijaństwa.


Początki
Początki datują się na pierwsze lata XIX w. W Stałej Instrukcji Wysokiej Wenty (dążącej oficjalnie do zniszczenia chrześcijaństwa) już przed 1922 rokiem pojawia się idea integracji państw. Zakłada się tam po raz pierwszy hasła równouprawnienia państw. W tej samej instrukcji można przeczytać: "nasz ostateczny cel jest ten sam, co Voltaire'a i Francuskiej Rewolucji, zniszczenie katolicyzmu, a nawet samej myśli chrześcijańskiej". Wydaje się jednak, że idea pan-europy była wtedy jeszcze słaba.


XIX w.
W latach 30. XIX w. powstał pod przewodnictwem masonów takich jak np. Mazzinni tajny ruch Młoda Europa, w które skład wchodziły organizacje karbonariuszy. Ruch miał szereg części, jak Młode Włochy czy Młoda Polska - pod przewodnictwem Karola Bogumiła Stolzmana (czyżby przodek Kwaśniewskiego?). Wiadomo, że masoneria francuska sprzyjała Napoleonowi w planach paneuropejskich do czasu, aż nie sprzymierzył się z katolicką wówczas Austrią. Jednoczenie Włoch w latach 60. XIX w. odbywało się w tej samej atmosferze. Unia celna doprowadziła Bismarcka do szybkiego zjednoczenia państw niemieckich w jedno państwo.


Plany niemieckie
Idea wspólnoty-hybrydy przyświecała kanclerzowi Niemiec Bethmann-Hollwegowi w 1914. Formalnie zakładano równouprawnienie partnerów, w rzeczywistości miałaby to być organizacja pod przewodnictwem niemieckim. W Unię miały być włączone Francja, Belgia, Holandia, Dania, Austro-Węgry, Królestwo Kongresowe, Włochy, Szwecja, Norwegia.


Plany francuskie
W 1917 na konferencji masońskiej Wielkiego Wschodu Francji przygotowywano, w oparciu o tą samą myśl, ideę Ligii Narodów. W dokumencie zapisano "...przyjdzie czas na Federację Stanów Zjednaczonych Europy". Uczestniczyli wybitni masoni z Francji, Włoch, Szwajcarii, Belgii, Serbii, Hiszpanii, Portugalii, Argentyny, Brazylii i USA.


Unia Paneuropejska
Unia Paneuropejska powstała w 1926 za pieniądze Maksa Warburga (finansującego Lenina i Trockiego). Zarzewiem tej organizacji stała się publikacja Richarda Coudenhove-Kalergii (masona) p.t. "Pan-Europa". W 1932 na konwencie Wielkiego Wschodu stwierdzono, że z łona wolnomularstwa "wytrysnęła iskra, która spowodowała wyklucie się Ligii Narodów, Międzynarodowego Biura Pracy i innych instytucji tworzących (...) zarys Stanów Zjednoczonyh Europy".


Przygotowywanie obecnej Unii
W 1946 Winston Churchil zgłasza w Zurychu propozycję utworzenia Stanów Zjednoczonych Europy. W 1947 z inicjatywy wybitnego masona Józefa Retingera i Duncana Sandysa (zięcia Churchila) powstał Komitet Koordynacji Międzynarodowych Ruchów na Rzecz Zjednoczenia Europy. W 1948 zorganizował on Kongres Europejski w Hadze, od którego oficjalnie rozpoczął się proces integracji. Robert Schuman, obecnie niemal patron Europy, dopiero w 1950 zaproponował proces zakończonym pierwszym z międzynarodowych traktatów - traktatem Paryskim, powołującym Europejską Wspólnotę Węgla i Stali - podwaliny EWG, przekształconej już potem bezpośrednio w Unię Europejską.

Wnioski

Wydaje się oczywiste, że obecny w dzisiejszej Europie model Unii jest dokładną realizacją pragnień masonów żyjących w XIX i XX wieku. Widać, że ludzie Ci przyczynili się niejednokrotnie do stworzenia poszczególnych szczebli integracji. Nie próbujemy wykazać, że Unia jest dziełem masonów, jednakże oczywiste jest, że sprzyja ona wybitnie ich planom, w tym również zniszczeniu chrześcijaństwa. Nawet jeśli my nie potrafimy tego dowieść, oni sami udowadniają to przez entuzjastyczne reakcje europejskich środowisk masońskich. Warto przypomnieć, że przynależność i współdziałanie z organizacjami masońskimi obłożone jest przez papieży ekskomuniką i interdyktem.