Zostań redaktorem


Encyklopedia OKIEM - strona główna

Podziel się swoimi zainteresowaniami
Jest wiele osób, które chciały by się dowiedzieć tego od Ciebie

Jeśli...
--interesujesz się czymś co się nadaje do Encyklopedii OKIEM
--masz swój własny serwis tematyczny
--znasz chociaż jeden ciekawy fakt, którego tutaj nie ma
--widzisz błąd
--chcesz pod naszym okiem nauczyć się szukać informacji
--chcesz nam pomóc wyszukać informacje
--lubisz robić wywiady z ciekawymi ludźmi
--może znasz się na pisaniu stron www

... to zostań naszym redaktorem.

Idea
Serwis stale się rozwija, poszukujemy więc redaktorów, osób, które chciały by współtworzyć jawnie, bądź anonimowo ten serwis. Ideą jest zbudować stronę na której każdy człowiek znajdzie materiały do własnej pracy nad własnym rozwojem albo chociażby do uporządkowania swojej wiedzy o katolicyzmie. Większość serwisów jest przeładowanych tekstami, trudnymi określeniami, mało czytelna. Siłą tego serwisu jest duża ilość informacji, suchych faktów, danych liczbowych, statystycznych - co daje szeroką wiedzę o poszukiwanych tematach. Układ skryptowy haseł to nowa jakość w polskim Internecie. Warto włączyć się to dzieło.

Nazwiska (lub nicki) redaktorów będą pojawiać się przy nadesłanych faktach a także na specjalnej liście.

Zasady przysyłania i publikacji tekstów
  1. Wszelkie nadesłane artykuły, dane i informacje są weryfikowane przez redakcję. Redakcja Encyklopedii zastrzega prawo do obróbki wszelkich materiałów, szczególnie do optymalizacji kodu pod kontem wyświetlania i zwięzłości wypowiedzi. (Artykuły będą utrzymywane w formie artykułu). Wszelkie większe zmiany, oraz te istotnie wpływające na treść będą uzgadniane z autorem.
  2. Przysłanie artykułów i innych materiałów nie będących krótkimi informacjami prasowymi jest równoznaczne z oświadczeniem o posiadaniu wszelkich praw autorskich i musi być opatrzone nazwiskiem, lub nickiem.
  3. Od momentu przysłania materiałów Encyklopedia ma prawo składować dane na nośnikach cyfrowych, przetwarzać materiały łącznie ze zmianą wyglądu, składu i ułożenia, publikować w sieci Internet i w innych formach publikacji wydawanych przez Encyklopedię, rozpowszechniać materiały on-line.
  4. Encyklopedia nie przejmuje majątkowych praw osobistych, nie ogranicza w żaden sposób własnego wykorzystywania przysłanych materiałów.
  5. Materiały mogą mieć dowolną formę. W szczególności zalecane są krótkie noty informacyjne w formie jednoakapitowej, tabele, grafy, statystyki, wyniki badań w punktach itp.
  6. Inne formy materiałów - publikowanych w całości do artykuły, homilie, prace licencjackie, magisterskie, doktorskie, własne publikacje prasowe itp.
  7. Każda osoba nadsyłająca materiały po przejściu odpowiedniego okresu ma możliwość zostać redaktorem Encyklopedii - ekspertem. Będzie mieć wtedy możliwość samodzielnego redagowania materiałów a także weryfikacji nadsyłanych materiałów.
  8. Redaktorzy muszą być katolikami, przyznającymi pierszeżstwo stanowisku Kościoła oraz niemającymi własnego zdania na sprawy dogmatyczne - odmiennego od wykładni katechizmowej.
  9. W każdym przypadku zdanie ostateczne ma redaktor naczelny serwisu, który jednak podporządkowuje się oficjalnemu stanowisku władz kościelnych. Do takiego podporządkowania zobowiązane są też wszyscy współpracownicy.